Profesjonalna lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody – czy warto?

Sprzęt AGD rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda również sytuacja w przypadku lodówek. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowej lodówki, ale nie mają zielonego pojęcia na które parametry zwrócić szczególną uwagę.

Jakie są kluczowe parametry lodówek z kostkarką?

Dobra lodówka powinna posiadać nie tylko komorę świeżości „fresh” i wysoką klasę energetyczną, ale również popularny system bezszronowy „no frost”. Coraz więcej modeli posiada również kostkarkę do lodu, która bardzo często idzie w parze z dozownikami zimnej i przefiltrowanej wody. Oryginalna lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które lubią nie tylko drinki, ale również zimne soki w sezonie letnim. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na koktajle, w których bardzo często wykorzystywany jest również kruszony lód.

Jakie są zalety posiadania dozownika wody?

Dozownik wody jest bardzo praktycznym i niesłychanie wygodnym rozwiązaniem. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które raz na zawsze chcą zrezygnować z wody z butelek plastikowych. Wbudowane w lodówkach dystrybutory wody mają specjalny mechanizm filtrujący wodę. Najczęściej stosowane są niezawodne filtry węglowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. W dużej mierze to właśnie dzięki filtrom można nie tylko oczyścić wodę z drobnych zanieczyszczeń, ale również można szybko pozbyć się osadu. Profesjonalna lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody znacząco podnosi walory smakowe i zdrowotne.

Jaki mechanizm podłączenia wody?

Aby wybrać porządną lodówkę z kostkarką i dystrybutorem wody należy zwrócić uwagę na sposób podłączenia. Na rynku dostępne są modele, które można podłączyć bezpośrednio do instalacji hydraulicznej, jak i również można znaleźć lodówki, które takiego podłączenia nie wymagają. W tym drugim przypadku wykorzystywany jest specjalny pojemnik, który należy oczywiście systematycznie czyścić i napełniać wodą. W tym pierwszym przypadku niezbędne jest oczywiście przerobienie instalacji wodnej, dlatego też trzeba liczyć się z wizytą hydraulika.

Wymiana filtrów

Lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody działać będzie bez zarzutów tylko wtedy, gdy pamiętać będziemy o wymianie filtrów. Producenci zalecają wymianę filtrów co pół roku. Markowe filtry węglowe od renomowanych producentów to wydatek około 100 zł. Jeżeli w domu posiadamy twardą wodę, to w pierwszej kolejności warto postawić na filtr odwróconej osmozy. Na szczęście wymiana filtrów jest bardzo szybka i intuicyjna.

Redakcja eco-profi.pl