Jaka pralko suszarka do małej łazienki jest dobrym wyborem?

Nowoczesna pralko suszarka do małej łazienki nie należy do najtańszych sprzętów, dlatego też przy jej zakupie należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo jaki sprzęt wybrać, aby można było z niego wygodnie korzystać przez wiele sezonów.

Praktyczne pralki ładowane od góry

W małej łazience zdecydowanie najwygodniejszym wyborem są oczywiście pralki ładowane bezpośrednio od góry. Modele tego typu są znacznie węższe od klasycznych pralek z przednimi drzwiami. Przy małej powierzchni do zagospodarowania każmy milimetr odgrywa kluczową rolę. Pamiętać należy jednak o tym, że wąska budowa sprawia, ze będzie nieco mniejsza ładowność. Wadą pralek otwieranych od góry jest również to, że nie można wykorzystać przestrzeni nad pralką.

Klasyczne pralki otwierane z przodu

Tradycyjna pralko suszarka do małej łazienki otwierana z przodu zajmuje więcej miejsca. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się pralki o szerokości 60 cm. Aby otworzyć oścież drzwiczek niezbędna jest oczywiście wolna przestrzeń. Pamiętać należy jednak o tym, że drzwiczki nie będą otwarte przez cały czas, dlatego też nie muszą wcale przeszkadzać tak bardzo. Największym atutem pralek tego typu jest to, że do zagospodarowania jest górna przestrzeń. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pralkę tego typu postawić pod innym elementem wyposażenia łazienki.

Praktyczne pralko-suszarki

W niewielkim mieszkaniu najlepiej sprawdzą się uniwersalne pralko-suszarki. Urządzenia tego typu zbliżone są rozmiarami do tradycyjnych pralek. Funkcja suszenia doskonale sprawdzi się przede wszystkim w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Dzięki suszeniu bębnowym nie trzeba będzie marnować wolnej przestrzeni do suszenia mokrych ubrań.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną pralko suszarkę do małej łazienki warto zwrócić uwagę na klasę energooszczędności. Najlepszym wyborem jest oczywiście sprzęt klasy A+++, dzięki któremu będzie można zaoszczędzić sporo gotówki na energii elektrycznej. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na poziom hałasu. W małym mieszkaniu głośna pralka może naprawdę znacząco utrudnić normalne funkcjonowanie. Dobra pralka nie powinna wytwarzać hałasu większego niż 70 dB. Kolejnym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest liczba obrotów na minutę i liczba dostępnych programów do wyboru. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na sprzęt od renomowanego producenta na który udzielana jest długa gwarancja.

Redakcja eco-profi.pl