Pralka i suszarka w małej łazience to dobry pomysł?

Mały metraż łazienki jest dużym ograniczeniem, jeśli chodzi o urządzenie wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest pralko-suszarka, która zajmuje mało miejsca, a do tego jest niezwykle funkcjonalna. Jest kompaktowa, a do tego łączy dwa urządzenia w jednym.

Wybór pralki i suszarki

Zakup takiego urządzenia sprawi, że nie będzie trzeba rozwieszać wypranej odzieży na oddzielnej suszarce składanej. To oznacza zdecydowanie mniej obowiązków do wykonania i więcej czasu dla siebie. Najlepiej zakupić urządzenie w sprawdzonym i renomowanym sklepie, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. W małej łazience bardzo ciężko jest zmieścić jednocześnie pralkę i suszarkę. Pralko-suszarki nie tylko piorą ubrania, ale również je suszą. Nowoczesne modele są w stanie przeprowadzić cały cykl w godzinę, więc jest to ogromna oszczędność czasu. Taki sprzęt daje bardzo duże możliwości, dlatego warto się w niego wyposażyć. W tym artykule wyjaśniamy, czy pralka i suszarka w małej łazience to dobry pomysł. Dużym minusem może być fakt, że mała łazienka z suszarką i pralką bardzo szybko się nagrzewa.

Urządzenia typu 2 w 1

Zakup osobnych urządzeń to też zdecydowanie większe koszty. Urządzenia typu 2 w 1 są dobrą opcją dla osób, które nie mają dużego budżetu i przestronnej łazienki. Dla pralko-suszarki łatwiej znaleźć miejsce, a do tego są przystępne cenowo. Wybór urządzeń dostępnych na rynku jest ogromny, więc nawet najbardziej wymagający klienci powinni znaleźć rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Na rynku można znaleźć standardowe urządzenia oraz modele kompaktowe. Wielkość urządzenia ma wpływ na pojemność prania i suszenia. Taki sprzęt jest idealny do małego mieszkania lub kawalerki, jeśli ktoś mieszka sam. Mniejszy bęben to również minus, ponieważ można wtedy zapakować mniejszą ilość prania. Modele standardowe o głębokości 60 cm będą dobre dla rodzin wielodzietnych. Wtedy pojemność bębna jest też odpowiednio większa. Pralko-suszarka powinna się nie tylko dobrze prezentować, ale musi być też funkcjonalna.

Zakup pralko-suszarki

Postęp technologiczny poszedł mocno do przodu i obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. Dostępne są programy parowe, programy automatyczne a także funkcje, które umożliwiają wybór stopnia wygładzenia oraz wysuszenia tkanin. Bez większego problemu można znaleźć także programy czyszczenia bębna oraz rozwiązania dla alergików. Rozwiązania optymalizujące pobór wody i energii elektrycznej powodują, że urządzenie może być również efektywne energetycznie. Warto szukać modeli, które w trakcie prania emitują bardzo cichy dźwięk. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie urządzenie może być też ciekawą ozdobą do łazienki. Funkcjonalny design, który pasuje do stylu wnętrza jest mocno doceniany przez klientów. O zakończonym cyklu prania i suszenia informują nas sygnały świetlne lub dźwiękowe. Kolor pralko-suszarki powinien być dostosowany do stylu wnętrza. Klasykiem są modele białe, ale można też znaleźć sprzęt w kolorze czarnym, czerwonym, niebieskim oraz szarym. Po przeczytaniu artykułu powinieneś już wiedzieć, które urządzenia warto zakupić.

Redakcja eco-profi.pl