Jak udekorować przedpokój, by był wyjątkowy?

Przedpokój to wizytówka domu. Koniecznie musi wyglądać elegancko i gustownie. Wybierając dekoracje do przedpokoju najkorzystniej jest skoncentrować się na przedmiotach, które będą również praktyczne. Jakie ozdoby do przedpokoju warto wykorzystać?

Dekorowanie przestrzeni światłem

Dekoracja przedpokoju światłem to rozwiązanie bardzo eleganckie i jednocześnie bardzo praktyczne.

Przeważnie w przedpokoju wykorzystywane są żyrandole oraz kinkiety. Warto wiedzieć, że nie są to jedyne dostępne możliwości.

Zamiast tradycyjnego żyrandola można wykorzystać plafony. Jest to rodzaj lamp, które są bardzo blisko sufitu, dzięki temu nie zmniejszają optycznie niskiego przedpokoju. Warto pamiętać, że większość korytarzy jest długa i wąska chcąc dobrze doświetlić taką przestrzeń można wykorzystać kilka plafonów tworząc z nich kompozycję. Jak powiesić plafony?

Tak jak chcemy. Tu ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Dzięki wykorzystaniu plafonów można stworzyć oświetlenie jedyne w swoim rodzaju.

Dekoracja przedpokoju przy pomocy lamp stołowych sprawdzi się wyłącznie w szerszym holu, gdzie można pozwolić sobie na ustawienie konsoli. Ustawienie na niej lamp pozwoli uzyskać delikatne i subtelne światło, które w nocy ułatwi poruszanie się po przedpokoju.

Lustro – must have każdego korytarza

Lustro musi znaleźć się w każdym przedpokoju. To dzięki niemu sprawdzamy swój wygląd przed wyjście z domu i wprowadzamy ostatnie poprawki. Dodatkowo lustro, które zostanie dobrze dobrane, optycznie powiększy przedpokój.

Do korytarza w stylu skandynawskim sprawdzi się lustro w drewnianych ramach. Warto skoncentrować się na jasnym drewnie, które rozjaśni przestrzeń. W holu industrialnym warto wykorzystać lustro w prostych metalowych ramach, a do nowoczesnego wnętrza świetnie będzie pasowało lustro frezowane, które samodzielnie złożymy z niewielkich kawałków.

Wieszak – obraz na ścianie

Dekoracja przedpokoju przy pomocy wieszaka to duże wyzwanie. Coraz częściej spotykamy się jednak z wieszakami, które nie są nudne, a wyglądają jak obrazy na ścianę.

W nowoczesnym przedpokoju świetnie będzie wyglądał wieszak składany z drewnianych listewek. Bardzo ciekawe są również wieszaki napisy, które wykonane są z metalu. Do przedpokoju w stylu skandynawskim idealny będzie wieszak drzewo. Gałęzie to ramiona wieszaka.

Metalowy dmuchawiec przypomina obraz na ścianie. Rogi jelenia również wyglądają bardzo interesująco.

Wybierając wieszak warto postawić na nieoczywiste rozwiązania. Dzięki temu przedpokój będzie inny niż wszystkie, które odwiedzamy w domach przyjaciół.

Redakcja eco-profi.pl