Jak wybrać najlepszą kosiarkę?

Istotną kwestią przy doborze kosiarki jest wielkość działki. W przypadku mniejszej powierzchni można postawić na prostsze rozwiązania. W tym przypadku wystarczy sprzęt o mocy rzędu 5-6 koni mechanicznych. Wartość mocy wpływa na szybkość pracy. Z tego względu w przypadku większych powierzchni powinna być ona większość o ok. 1. Nie można zapomnieć o miejscu do przechowywania. Zdąża się, że jest jego niewiele. W tym wypadku najlepiej postawić na modele ze składanymi uchwytami. Czynnikiem mającym wpływ na wybór najlepszego urządzenia jest również specyfika koszonego terenu. W przypadku niewielkich nierówności można postawić na kosiarki akumulatorowe, czy elektryczne. Z kolei urządzenie spalinowe, choć nieco bardziej kosztowne, powinno sprawdzić się niezależnie od nierówności. Klient musi również wziąć pod uwagę, czy będzie on miał swobodny dostęp do prądu. Najlepszą opcją w przypadku braku dostępu do zasilania mogą okazać się kosiarki ręczne, czy akumulatorowe.

Rodzaje kosiarek dostępnych na rynku –  korzyści poszczególnych rozwiązań

Wybór kosiarki bez wątpienia nie jest łatwym zadaniem. Przed zakupem warto rozważyć podstawowe wady i zalety każdego rodzaju modelu. 

– Kosiarka ręczna – model ten jest ceniony przede wszystkim za korzystną cenę, a także prostotę. Ten rodzaj sprzętu będzie cicho pracował, a także nie wyrządzi szkód la środowiska. Urządzenie to sprawdzi się idealnie w przypadku koszenia mniejszych, przydomowych obszarów.

– Kosiarka spalinowa – to swobodne koszenie w każdych warunkach. Dzięki niej czynność ta może być sprawie wykonywana na wysokiej trawie, a także nierównym terenie. Rozwiązanie to cechuje również mobilność, a także uniwersalność. Rozwiązanie to sprawdzi się idealne dla terenów o największej powierzchni.

– Kosiarka elektryczna – są to m.in. kosiarki akumulatorowe, czy hybrydowe. Zaletą postawienia na ten sprzęt jest brak emisji zanieczyszczeń, a także niehałaśliwa praca. Niektóre z modeli charakteryzuje również duża mobilność, lecz niektóre z nich ograniczone są kablem.

Gdzie można kupić dobrą kosiarkę?

Wybierając firmę, która zajmuje się produkcją kosiarek, warto postawić na przedsiębiorstwa, które mają wieloletnie doświadczenie, a także cieszą się pozytywną opinią wśród konsumentów. Warto postawić na firmy dostarczające wysokiej jakości sprzęt cechujący się wysoką wytrzymałością, który spełnia indywidualne potrzeby osoby kupującej. Wszystkie te kryteria spełnia marka STIGA. Konsumenci chwalą sprzęt za prostą obsługę, montaż trwałość, a także prawidłowe pełnienie swojej funkcji. Urządzenie działa bez zarzutów. Klienci cenią również wygodę. Marka STIGA zapewnia również wybór różnorodnych modeli. Stawiając na sprzęt oferowany przez STIGA, konsument ma również możliwość skorzystania z możliwości zakupu na 10 rat 0%. Konsument również może liczyć na takie korzystne rozwiązania jak darmowa dostawa, czy gratisy w przypadku zakupu urządzeń akumulatorowych. Zakup na stronie sklepu internetowego STIGA to również pełnia bezpieczeństwa.

Redakcja eco-profi.pl