Aranżacja okna z parapetem – kilka pomysłów

Okno bardzo często jest tym miejscem w mieszkaniu, które nie zostaje zaaranżowane z całą starannością. A szkoda, gdyż jest to bardzo wdzięczny temat. Jak powinna wyglądać aranżacja okna z parapetem, by salon zyskał na atrakcyjności?

Zielono mi!

Okno z parapetem to idealne miejsce do ustawienia doniczek oraz wazonów z kwiatami. Warto pamiętać, że nie ma mieszkania, w którym kwiaty nie byłyby ozdobą wnętrza. Ważne, by odpowiednio dopasować je do charakteru mieszkania.

Dla osób, które zapominają o pielęgnowaniu kwiatów dobrym wyborem będą sukulenty i kaktusy. Są to rośliny, które są bardzo mało wymagające i każda osoba poradzi sobie z ich hodowlą.

Warto pamiętać, że doniczki są integralną częścią dekoracji. Do kaktusów warto wybrać doniczki gliniane, które wyglądają bardzo naturalnie. W mieszkaniu, które jest urządzone w nowoczesnym stylu, pięknie będą wyglądały szklane pojemniki.

Aranżacja okna z parapetem w mieszkaniu industrialnym będzie zachwycała, gdy doniczki będą metalowe. Oczywiście czarne!

Lampy, latarnie i świece

Parapet okienny to idealne miejsce, by ustawić na nim ciekawe oświetlenie. Dzięki temu pokój stanie się bardziej przytulny i zapanuje w nim sielski klimat.

Aranżacja okna z parapetem będzie wyglądał uroczo, gdy postawimy na parapecie kilka świeczek. Najlepiej zapachowych, by po zapaleniu w mieszkaniu pojawił się piękny aromat wanilii, lawendy czy pomarańczy z cynamonem.

Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że taka dekoracja sprawdzi się wyłącznie w salonie, którego okno nie jest udekorowane firanami lub zasłonami.

Innym, bardzo popularnym pomysłem na aranżację okna z parapetem jest ustawienie latarenek, w których będą znajdowały się świece lub łańcuchy świetlne. W dużej latarence można ustawić kilka świec. Warto wybrać takie, które będą zróżnicowane wielkością.

Pięknie będą również na parapecie wyglądały lampy stołowe. Warto wybrać lampy dokładnie takie, jak te, które znajdują się na komodzie, stoliku kawowym czy stole.

Ciekawym pomysłem na aranżację okna z parapetem jest również zawieszenie ozdób na oknie. Można wykorzystać łańcuchy świetlne, które zawisną na firanach lub lampion, który przymocujemy do karnisza. Jest to dekoracja, która sprawdzi się przede wszystkim w miesiącach jesiennych i zimowych, gdy ilość światła na dworze jest znacznie ograniczona.

Kącik wypoczynkowy

Aranżacja okna z parapetem, na którym ułożymy miękkie poduchy zachwyci wiele osób. Niestety nie w każdym mieszkaniu sprawdzi się taki kącik wypoczynkowy.

Jako miejsce odpoczynku sprawdzą się wyłącznie parapety, które są na tyle szerokie, by można było na nich swobodnie usiąść. Warto również wybrać parapet, który jest dostatecznie nisko, by wygodnie było na niego wejść.

Na parapecie warto ułożyć nie tylko barwne poduszki, ale również pled, którym można się okryć w chłodniejsze wieczory. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie poduszek na krzesła po bokach okna, dzięki czemu można się swobodnie oprzeć, a plecy nie będą dotykały zimnej ściany.

Warto również w pobliżu postawić niewielki stolik kawowy, na którym można ustawić filiżankę z herbatą czy odłożyć książki.

Redakcja eco-profi.pl